Mājas restaurācija un pārbūve

Eksponātā tiek atspoguļotas Vecpilsētas 14 mājas restaurācijas stāsts. Šis stāsts apmeklētājiem tiek pasniegts interaktīvā veida, ļaujot apskatīt restaurācijas ceļu no dažādiem rakursiem un mainot tā mērogu trīsdimensionālā formātā. Apmeklētājam ir iespēja iepazīties ar mājas izskatu 2016. gadā, pirms mājas restaurācijas, 2018. un 2019. gadā – restuarācijas laikā, kā arī 2020. gadā, pēc mājas restaurācijas pabeigšanas. Eksponātā redzamos vēstures vizuālos elementus pavada audio stāsti, kuros sievietes balss iepazīstina ar ekspozīcijas konceptu un mājas vēsturi.

Apvienojot moderno ar vēsturisko, trīsdimensionālās mājas restaurācijas vēstures atspoguļošanai ir izmantots inovatīvais LG OLED caurspīdīgais displejs, kas ļauj aiz trīsdimensionālā stāsta fonā redzēt arī reālās mājas telpas.

Ekspozīcijā izmantotais mājas trīsdimensionālais modelis tika iegūts no SIA „Mikrokods”, kurš koka ēkas atjaunošanas gaitu iemūžināja trīsdimensionālā formātā, izmantojot ēkas aerofotogrāfiju uzņemšanu ar dronu, fasāžu lāzerskenēšanu un visu datu fotogrammetrisku apstrādi, veicot arī iekštelpu 3D lāzerskenēšanu un 360 grādu fotoattēlu uzņemšanu.

Ekspozīcijā apskatāmajiem trīsdimensionālajiem modeļiem pēcapstrādi veica Putnu Studija kopā ar 3D mākslinieku Vili Bērziņu.

Ekspozīcijā ir iekļauts neliels pārsteigums – vienā no mājas restaurācijas posmiem ir iespējams ieskatīties arī mājā iekšā. Tikai jāatrod pareizais rakurss un mērogs.

Previous Article

Next Article