Robots

Daugavpils Inovāciju centrs izceļas ar saturiski bagātiem esponātiem. Tiem apmeklētājiem, kurus vilina izpēte un jaunu zināšanu apguve, šeit noteikti ar dažām stundām būs par maz. Kā vienu no sarežģītākajiem eksponātiem šajā centrā, vēlamies jums parādīt eksponātu ar nosaukumu Robots. Tas ir vienīgais, šāda veida eksponāts visā Baltijā.

Nedaudz tehniskās informācijas:

IRB 1200 ir ABB ražots sešu asu robots, kas ir pielāgots maza un vidēja izmēra detaļu apstrādei. Robotam ir pieejams viegls un kompakts korpuss, kas ļauj to izmantot pat telpiski ļoti ierobežotās vietās.

Robota darbības radiuss ir 700 mm un maksimālā pacelšanas spēja ir 7 kg , kas nodrošina augstu veiktspēju un precizitāti dažādos ražošanas un apstrādes procesos. Robotam ir arī integrēta sadursmju un negadījumu atpazīšanas sistēma, kas uzlabo efektivitāti un drošību darbā.

Programmēšana ir salīdzinoši vienkārša un intuitīva, izmantojot ABB programmēšanas vidi RobotStudio. Robotu var kontrolēt gan no tālvadības pults, gan no darba vietas, izmantojot vairākas industriālās komunikācijas iespējas, pieslēdzoties attālināti.

Eksponāta apmeklētāji varēs redzēt, kā robots reaģē uz tam nosūtītajām komandām, lai veiktu dažādas darbības, piemēram, detaļu pārvietošanu un manevrēšanu mazā platībā. Eksponāts sastāv no interaktīva simulatora, kur iespējams izspēlēt dažādas spēles un vērot kā robots rīkojas dažādos scenārijos.

IRB 1200 eksponāts sniedz iespēju iepazīties ar robotikas un automatizēto procesu pasauli, kā arī apgūt prasmes, kas var noderēt nākotnē darbā ar automatizētajiem procesiem. Tas arī ļauj iepazīties ar uzņēmuma ABB tehnoloģijas attīstību un ražošanas vēsturi.

Daugavpils Inovāciju centrs aicina visus interesentus apmeklēt robota eksponātu, lai iepazītos ar moderno ražošanas tehnoloģiju pasauli un apgūtu jaunas prasmes!