Eksponātā tiek atspoguļotas Jelgavas pilsētas izmaiņas laika gaitā, uzrādot arī ēkas un pilsētas plānojumu, par ko mūsdienās nekas vairs neliecina. Vēsture tiek atspoguļota caur būtiskāko infrastruktūras, satiksmes uzlabojumu un atklājumu prizmu.
Eksponāts sastāv no vairākām daļām – centrālā kartes galda, 4 skārienjūtīgiem ekrāniem un divdimensionālas projekcijas. Eksponāta centrālajā daļā – Jelgavas mūsdienu pilsētas makets ar galveno ielu tīklojumu un Lielupi. Vienīgais redzamais fiziskais objekts ir Sv. Trīsvienības baznīcas tornis, kas norāda gan apmeklētāja atrašanās vietu, gan to, ka šī ēka ir vienīgā, kas pilsētā saglabājusies cauri dažādajiem laikmetiem. Fonā apmeklētājus pavada viegls pilsētas troksnis, kas ļauj apmeklētājam muzeja telpās iejusties pilsētas vidē.
Divdimensionālā projekcija apmeklētājiem ļauj interaktīvā veidā iepazīties ar Jelgavas pilsētas izmaiņām no 16 gs. līdz 20 gs. Apkārt esošajos ekrānos lietotājiem ir iespēja padziļinātāk iepazīties ar pilsētas attīstības vēsturi šajā laika posmā kā reāllaika video. Ekrānos redzamais kartes galds kļūst trīsdimensionāls un, izmantojot papildināto realitāti, stāsta par Jelgavas pilsētas vēsturi trīs posmos – Senā Jelgava (1574 – 1823), Zudusī Jelgava (1824 – 1944) un Pēckara Jelgava (1945 – 1994). Izmantotās platleņķa kameras sniedz papildus dziļumu interaktīvajam trīsdimensionālajam saturam. Katrs ekrāns dod iespēju izpētīt pilsētu no sava rakursa un pārbaudīt iegūtās zināšanas ar jautājumu un atbilžu spēli.
Ekrānu multimediālais saturs ir veidots stilizētā datorgrafikas dizainā, kas neataino kartes saturu dokumentālā realismā. Visas ēkas tiek atspoguļotas nosacītu, vienkāršotu apjomu veidā, kas nepārsniedz standarta “Lego” kauliņa izmēru. Pilsētas attīstības vēstures fakti tiek pasniegti ar “tagu” principu, papildinātajā realitātē atzīmējot objektu vēsturisko atrašanās vietu un subtritru sadaļā viegli animējot objekta vēsturiskos attēlus.