Lai radītu aizraujošu un izglītojošu pieredzi apmeklētājiem, “Botania” ir izstrādāta kā moderns un inovatīvs centrs, kurā var izpētīt augu valstības brīnumus. Šī 1460 kvadrātmetru lielā divstāvīga telpa piedāvā vairāk nekā 100 dažādus stāstus, kas atklāj augu valstības noslēpumus, sākot no saknēm līdz pat augļiem. Šie stāsti tiek pasniegti caur dažādiem medijiem, tostarp stendiem, vitrīnām un, vispievilcīgāk, caur digitālajām spēlēm, VR (virtuālās realitātes) un AR (paplašinātās realitātes) eksponātiem, kas ļauj apmeklētājiem dziļāk ielūkoties augu dzīvē un to nozīmē mūsu ekosistēmā.

Ekspozīcija ir sadalīta sešos tematiskos blokos, kas aptver augu anatomijas un ekoloģijas aspektus: saknes, stumbri, lapas, ziedi, sēklas un augļi. Katrs no šiem tematiem tiek attēlots detalizēti un aizraujoši, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, lai sniegtu apmeklētājiem iespēju ne tikai mācīties, bet arī izjust un interaktīvi piedalīties mācību procesā.

Papildus šiem pamatelementiem, “Botania” pievērš uzmanību arī svarīgiem mūsdienu jautājumiem, piemēram, ekoloģijai, bioloģiskajai daudzveidībai un botānisko dārzu misijai mūsdienu sabiedrībā. Šie temati ir svarīgi, lai veicinātu izpratni un atbildīgu rīcību pret mūsu planētas bioloģisko daudzveidību un ekosistēmu saglabāšanu.

“Botania” piedāvā ne tikai izglītojošu, bet arī aizraujošu pieredzi visām vecuma grupām, aicinot apmeklētājus izzināt, spēlēt un atklāt augu valstības slepeno dzīvi caur interaktīvām spēlēm un eksponātiem. Tā ir vieta, kur zināšanas un tehnoloģijas satiekas, lai radītu neaizmirstamu pieredzi katram apmeklētājam, veicinot mīlestību un cieņu pret dabu un tās neatsveramo nozīmi mūsu dzīvēs.