VIZIUM ir unikāls zinātnes centrs, kura uzdevums ir ar tehnoloģiju, radošo darbnīcu un zinātnes šovu palīdzību izglītot bērnus un jauniešus par STEM jomu.

Zinātnes centrā ikvienam apmeklētājiem ir iespēja nokļūt nākotnes pilsētā, kur ar vairāk nekā  80 interaktīviem un izglītojošiem eksponātiem septiņās tehnoloģijām un dabaszinātnēm veltītajās galerijās var iepazīt zinātni un vienlaikus aizraujošā veidā uzzināt par tādām tēmām, kā fizika un matemātika, modernās tehnoloģijas un programmēšana, veselīgs dzīvesveids, cilvēks un sevis izzināšana, ģeogrāfija u.c.

TAPP uzdevums šajā inovāciju centrā bija iedzīvināt apmeklētājos klātbūtnes sajūtu. Radīt iespaidu spēlētājam, ka piedzīvotais ir maksimāli pietuvināts realitātei un dod iespēju izbaudīt asas izjūtas ar virtuālās realitātes palīdzību. Viens no TAPP vēsturē izaicinošākajiem eksponātiem bija “VR nobrauciens” , kur ar motorizētas platformas palīdzību tikai izveidots “Amerikāņu kalniņa” simulators. Apmeklētājam uzvelkot VR brilles un iesēžoties minētajā platformā, ir iespēja piedzīvot īstu braucienu pa galvu reibinošiem kalniņiem. Tika veidota programmatūra, kas spēj komunocēt ar motorizēto platformu tādā veidā, radot pilnīgi unokālu spēles scenogrāfiju un attīstību. Eksponātā “VR pastaiga” mūsu programmētāji kopā ar 3D māksliniekiem pielika lielas pūles, lai izveidotu pilnīgi unikālu virtuālo pasauli – labirintu! Ar krītošām lapām, izcilu ēnojumu, skaistām animācijām un, pats galvenais, ar sajūtu, ka atrodies kaut kur, tālā pasaku zemē. Stāvot uz īpaši veidotas platformas, apmeklētājiem ir iespēja doties virtuālā pastaigā un pildīt dažādus uzdevumus. Dodies uz Ventspili un pārbaudi savu reakciju, izbrauc ar sniegadēli un izej lāzerlabirintu! Rūpniecības iela 2, Ventspils, LV-3601