Atjaunotajā Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī ir iespējams apmeklēt interaktīvas un aizraujošas vēstures ekspozīcijas, vērot Jelgavas panorāmu un saņemt tūrisma informāciju.

Pie ekspozīciju satura veidošanas strādājuši vēsturnieki Jānis Šiliņš, Edīte Parute, Jelgavas valstspilsētas pašvaldība, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs.

Ekspozīcijas izvietotas Torņa 3., 4. un 5. stāvā. Tās veidotas kā laikmetīga interjera instalācija, kur redzamos eksponātus papildina multimedijos integrētas jaunākās tehnoloģijas.

Ekspozīciju konceptuālais moto “Duālā realitāte” sniedz iespēju informāciju atklāt pakāpeniski, aicinot vēstures stāstus izzināt caur dažādām maņām – saskatīt neredzamo, sadzirdēt nedzirdamo, sajust zudušo Jelgavu.

3.stāva ekspozīcija “Jelgava laika griežos” stāsta par pilsētas vēsturi un simboliem kopš tās dibināšanas līdz pat mūsdienām, ievērojamiem pilsētniekiem, zudušajām Jelgavas pērlēm un mūsdienu sasniegumiem. Telpas centrā esošais makets “Zudusī Jelgava” ar paplašinātās realitātes palīdzību ļauj iepazīt Jelgavas plānojumu dažādos periodos kā reāllaika video.

4.stāva ekspozīcija “Mode Jelgavā cauri gadsimtiem” atspoguļo apģērba valkāšanas tradīcijas un modes tendences Jelgavā dažādos vēstures periodos, īpaši akcentējot kāzu tērpu modi. Šīs ekspozīcijas “odziņa” ir mūsdienu stilistikā veidota vēsturisko tērpu “modes skate”, kas sniedz apmeklētājiem klātbūtnes sajūtu pagātnes notikumos. Gan dāmām, gan kungiem ir iespēja interaktīvi pielaikot kādu no kāzu tērpiem, nofotografēties un nosūtīt šo fotogrāfiju elektroniski. “Rotkaļa lāde” aicina iepazīt un digitāli pielaikot vēsturiskas rotaslietas, kā arī uzzīmēt un digitāli pielaikot pašam savu rotu.

5.stāva ekspozīcija “Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas stāsts” veltīta paša nozīmīgākā “eksponāta” – bijušā dievnama vēsturei, zudušajām arhitektūras un interjera vērtībām. Apmeklētājiem ir sniegta iespēja iejusties pagātnes notikumos, noklausoties piecus audio stāstus, kas papildināti ar īpaši veidotu skaņas dizainu. Šajā ekspozīcijas zālē apmeklētāji tiek aicināti aizmirst ikdienas rutīnu un rūpes, meditatīvā noskaņā padomājot par mūžīgām vērtībām un dzīves ritējumu.

Jelgava, Akadēmijas iela 1. Dodies turp un atkalāj jaunus apvāršņus.