Noslēdzoties vērienīgam restaurācijas procesam un iekārtojot ēku ekskursijai ar saistošām ekspozīcijām, 2022.gada 11.novembrī durvis vērtas nams Vecpilsētas ielas kvartālā, kas ietver gan Jelgavas Vecpilsētas māju, gan Zemgales restaurācijas centru. Vēsture katrā no ēkas spārniem atdzīvojas savā veidā – Jelgavas Vecpilsētas māja reprezentē pašas ēkas stāstu cauri laika griežiem, ļaujot ikvienam interesentam ekskursijā caur mūsdienu risinājumiem ienirt senās Jelgavas agrāko laiku interjera un būvniecības tendencēs, amatniecības un sadzīves niansēs, savukārt ēkas otrajā spārnā – Zemgales Restaurācijas centrs aizsāk nopietnu kultūras mantojuma atjaunošanas procesu, darbnīcās sniedzot metāla, stikla, porcelāna, keramikas, tekstila restaurācijas pakalpojumus.

Jelgavas Vecpilsētas mājas renovācijas darba procesā ievērotas vēsturei pietuvinātas tehnoloģijas – griestos, sienās, grīdās maksimāli izmantoti esošie un atgūtie būvmateriāli, grīdu atjaunošanā – senie ķieģeļi, eksponēts būvdarbu laikā atraktais mājas pagrabs un unikālie bēniņi. Atjaunošanas rezultātā ēkā ir saglabāts ieskats par daudzveidīgajām telpu apdarēm, kas liecina par vēsturisko stilu tendenču attīstību interjerā, mājas iedzīvotāju gaumi, dzīves veidu un materiālajām iespējām.

Mēs projektā bijām atbildīgi par dažādu interaktīvu exponātu izveidi, kas, galveno kārt bija saistīti ar ēkas un tās arhitektūras parādīšanu apmeklētājiem. Izveidojām 3D modeļa apskates rīku uz caurspīdīga ekrāna, kas dod iespēju ekspozīcijas apmeklētājiem iepzīties ar ēkas restaurācijas procesu dažādos tā posmos. Izveidojām arī spēli, kas sniedz ieskatu dažādos grīdas segumu rakstos, kas sastopami ēkas istabās.

Dizains un ekspozīcija tapusi kopā ar mūsu lieliskajiem sadarbības partneriem:
SIA DJA, SIA SOLAVI, SIA YESWECAN, SIA Putnu studija

Tāpēc, ja vēl neesi paspējis apmeklēt šo skaisto ēku, dodies uz Jelgavu, Vecpilsētas ielu 14!