Enerģētikas muzejs Ķegumā lepni prezentē vēl vienu mūsu eksponātu, kas radīts pagājušajā gadā, un ir mūsu apņēmības inovatīvām un izglītojošām pieredzēm apliecinājums. Šis eksponāts, kas izveidots kā miniatura pilsēta, demonstrē visefektīvākās elektroenerģijas iegūšanas metodes, tostarp hidroelektrostacijas, vēja turbīnas, saules paneļus un termoelektrostacijas (TEC).

Apmeklētājiem eksponātā ir unikāla iespēja uzzināt par dažādām elektroenerģijas iegūšanas metodēm, izprast to efektivitāti un salīdzināt šīs metodes savā starpā. Eksponāta centrā ir modelis pilsēta, kurā, iesaistoties interaktīvā darbībā un veicot pareizas izvēles, apmeklētāji var iedzīvināt pilsētu, iedegdot māju un ielu apgaismojumu.

Šis eksponāts ne tikai izglīto apmeklētājus par dažādiem veidiem, kā var iegūt elektroenerģiju no mūsu vides, bet arī uzsver ilgtspējīgas enerģijas lietošanas nozīmi. Iesaistoties šajā interaktīvajā pilsētā, apmeklētāji visās vecuma grupās var gūt ieskatu enerģijas ražošanas darbībā un tās ietekmē uz mūsu pasauli, vienlaikus pētot zaļākas un efektīvākas enerģijas risinājumus nākotnei.

Šis inovatīvais eksponāts Enerģētikas muzejā Ķegumā ir apmeklējums obligāts ikvienam, kurš interesējas par elektroenerģijas ražošanas zinātni un enerģijas ilgtspējas nākotni.