Daugavpils Inovāciju centrs ir uz kompetenču pieeju balstīta izglītojoša iestāde, kas veicina zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas jomu zināšanu attīstību, prasmju ieguvi un karjeras izvēli STEM un uzņēmējdarbības jomā. Tur tiek veidotas interaktīvas ekspozīcijas, nodarbības un pasākumi, kas ļauj ieraudzīt un izprast fiziku, ķīmiju, bioloģiju un citas zinātnes tā, lai apmeklētājiem dotu iespēju izprast pasaules procesus vienkāršā veidā. Izprotot pasauli labāk, cilvēks var sasniegt vairāk un dzīvot jēgpilnāk un laimīgāk.

Daugavpils Inovāciju centrā mūsu uzdevums bija radīt jaunas un interesantas spēles, kas raisītu apmeklētājiem vēlmi iepazīt tēmu dziļāk un izaicināt savas spējas. Radījām dažādas digitālas ekspozīcijas, kas nākotnē palīdzēs skolēniem un studentiem ātrāk apgūt jaunus apvāršņus zinātnē un iespējams veiksmīgāk startēt dažādās olimpiādēs.

 

Viens no visizaicinošākajiem eksponātiem Daugavpils Inovāciju centrā bija tieši “Robots”. Izmantojot ABB konvejierlentas robotu mēs izveidojām eksponātu, kur apmkeklētāji var iepazīties ar programmēšanas pamatprincipiem, robotikas vēsturi un ražošanas attīstību.

Eksponāts “Cīņa ar vīrusiem”, kas atrodas Inovāciju centra mazajā zālē ir visnotaļ unikāls eksponāts. Tā spēles pamatā ir cilvēka imunsistēmas darbība, kur apmeklētājam, izvēloties pareizos cilvēka imunsistēmas elementus ir jāatvaira vīrusu un baktēriju uzbrukums. Spēle veidota pēc klasiskā 2D “Shooter arcade” parauga kā arī spēle veidota sadarbībā ar bioloģijas un imunoloģijas ekspertiem.

Inovāciju centrā katrs apmeklētājs varēs rast sev piemērotāko izklaides un izaugsmes eksponātu. Tiem, kam interesē fizika, noteikti iesakā apmeklēt lielās zāles eksponātu “Digitālā laboratorija”, kur būs iespējams iemēģināt savu roku 3D eksperimentu laboratoijā, veicot dažādus eksperimentus. Tos, kurus aizrauj bizness un ekonomika, aicinām pārbaudīt savas zināšanas biržas simulatorā, kur varēsiet iejusties biržas brokera ādā. Bet tiem, kam interesē iepirkšanās veikalā, piedāvājam doties virtuālā lielveikalā un atrast produktus ar zemāko cenu.

Ja vēl neesi paspējisapmeklēt centru, dodies uz Daugavpili un atklāj jaunus zināšanu apvāršņus! Vienības iela 30, Daugavpils, LV-5401.